☎ 0312 472 70 02 ➤ Ehlibeyt Mahallesi 1262.Sokak No:5/B Çankaya Ankara 

EKBER PARATONER YILDIRIMDAN KORUNMA SİSTEMLERİ 
    • Yüksek yapılar yıldırım darbesine maruz kalma olasılığı en yüksek yapılardır. Bu yapıların risk hesaplama analizi yapılırken mutlaka IEC normlarına uygun bir hesaplama yapılmalı ve koruma önlemleri en üst düzeyde alınmalıdır.

Koaksiyel aşırı gerilim darbe koruyucular

Koaksiyel Aşırı Gerilim Darbe Koruyucular ;

Farklı adaptörleri ve mekanizmaları ile her türlü sisteme uygun olarak kullanılabilirler. Bağlı oldukları Televizyon ve Televizyon sistemini korudukları düşünüldüğünde ne kadar ekonomik bir çözüm olduğu görülecektir.Genellikle bina çatılarında bulunan uydu alıcılar, çanak antenler ile kablolu TV bina girişi gibi yıldırım gerilimi ve yahut ani aşırı
gerilimin
binanıza girişini sağlayacak koaksiyel data girişlerini koruyacak ürünlerimizin resimleri  görülmektedir. Bu
ürünler data girişi öncesinde sisteme seri olarak monte edilmektedirler.

İzoleli Aşırı Gerilim Darbe Koruyucular; Paratoner tesisatı ile varsa yakınlarındaki yanıcı ve patlayıcı madde içeren yakıt tankları, doğalgaz boruları v.b. gibi yangın tehlikesi bulunan sistemler eş potansiyel oluşturmak amacıyla birbirine bağlanırken araya bu izoleli korumalar kullanarak kısmi izolasyon oluşturulmalıdır.Bu sistem yangın tehlikesi olabilecek yerlerdeki topraklamalar içinde kullanılabilir.Bu ürünlerin en önemli özelliği korumak için bağlandığı sistem üzerindeki herhangi bir kaçak akımı kendisi üzerinden toprağa veya eşpotansiyel barasına verirken, sistem topraklaması üzerinden oluşabilecek deşarjlar için izole görevi görmesidir.

Site Haritası
Hava Durumu